O nás

Žabky vznikli v roku 2005 ako združenie zaoberajúce sa prácou s deťmi a mládežou. Za viac ako desať rokov svojej práce sa vyprofilovali najmä ako združenie, ktoré na základných a stredných školách poskytuje neformálne vzdelávanie v prierezových témach a taktiež organizuje pobytové podujatia, či pre samotné deti, alebo aj pre ich rodičov.

Do roku 2012 sme realizovali v lete detské tábory pre deti a pre teenagerov. Od roku 2013 sme uviedli na trh novinku a to tábor pre “prvotáborníkov”, teda pre deti, ktoré idú do tábora prvýkrát v živote. V roku 2016 chystáme opäť novinku, a to v podobe netradičných pobytov pre celé rodiny.

V oblasti prierezových tém sa Žabky orientujú najmä na zvyšovanie mediálnej gramotnosti a teda vyučovanie mediálnej výchovy. V tejto oblasti Žabky získali v roku 2009 aj akreditáciu MInisterstva školstva SR a v roku 2014 vydali aj tri učebnice pre základné školy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžte používať nasledujúce HTML tagy a vlastnosti: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>